Yangın Kapıları

Anasayfa Ürün Gruplarımız Yangın Kapıları

Yangın Kapıları


NİNZ Yangın Kapıları kanadı galvanize çelik saç yalıtım dolgu malzemeli olup toplam kalınlık 60 mm'dir. Galvanize çelik saç kasa duvara montajlanabilmesi için braketlidir, montaj yerleri olup istenmesi durumunda vidalı taban eşiği ile üretilmektedir.Kapı kanadı ve kasası üzerinde ısı ile şişen ısı contaları vardır.Kapı kasası üzerinde kapı kapandığında rahatsız edici ses çıkmasını engelleyen lastik contalar vardır.Komple kilit yuvası, silindiri ve 3 adet anahtar, kapı ile birlikte teslim edilmektedir. Kapı kasasının menteşe tarafında güvenlik pimi vardır.Açma kolu standart siyah renkli çelik dolgulu özel yangın dayanımlı malzeme ile kaplı olup, aynası, komple kilit yuvası ve silindiri ile birliktedir.Kapıda her kanatta 2 menteşe vardır. Bir menteşe kendini kapatan yaylı, bir menteşe dikey ayar için vidalı rulman menteşedir.Kapı kanadı içerisinde, kapının daha sıkı kapanmasını sağlayan takviye plakaları olup, panik bar istenmesi durumunda bu plakalara montajlanmaktadır.

Kapı kenarında kapı ile ilgili özellikleri yazan metal tanıtım plakası bulunur.Kapı kasası ve kanadı standart veya istenilen RAL Renginde Epoksipolyester fırınlanmış toz boya ile boyanmıştır.Çift kanatlı kapılarda kapanma koordinasyonu sağlayıcı sistem mevcuttur.İstenen kapı kanatları üzerine 60-90-120 dakika yangın dayanım sertifikalı şeffaf cam ilave edilebilir.İstenen kapı kanatlarına DORMA TS73 model hidrolik kapı kapatıcı eklenebilmektedir.

60 dakika yangın dayanımlı kapılarda ses yalıtım değeri 29.5 dB olup ağırlığı 37 kg/m2 dir.120 dakika yangın dayanımlı kapılarda ses yalıtım değeri 30 dB olup ağırlığı 46 kg/m2 dir.Kapının üretildiği ülke olan İtalya yetkili makamlarından alınmış 60-90-120 dakika yangın dayanım sertifikaları vardır.