Seksiyonel Kapı Sistemleri

AnaSayfa Endüstriyel Kapılar Seksiyonel Kapı Sistemleri

Endüstriyel Kapılar


Seksiyonel Endüstriyel kapılar sanayi ve depolama tesislerinde, ürün ve araçların giriş çıkışına imkan sağlayacak geniş açıklıklarda uygulamaya müsait, yüksek izolasyon ve güvenlik özelliklerine sahip kapılardır. Endüstriyel tip seksiyonel kapılar, panellerin iki kenarına monte edilmiş menteşe ve tekerlekler, tamburlara sarılan taşıyıcı çelik halatlar yardımıyla yan raylar üzerinde kayarak hareket eden, torsiyon yayların gücü vasıtasıyla kapının hareketini kolaylaştıran, sahanın mevcut kiriş ölçülerine göre belirlenecek yataklama tipi ile geçiş noktasında yükseklik kaybını ortadan kaldırmaktadır.

Kapının en alt panelinde, panel ile zemin arasında sızdırmazlığı sağlayıcı, kapının zemine tam olarak oturmasını sağlayan, alt sızdırmazlık contası ve alüminyum alt sızdırmazlık conta profili bulunmaktadır.


Kapının motorlu, calaskal veya manuel kullanım imkanı mevcuttur. Motorlu kullanımda, elektrik kesilmesi durumunda kapı manuel olarak açılıp kapatılmaktadır.Motor istenmezse manuel kullanımlarda kapı ebatlarına bağlı olarak caraskal (zincirli manuel açma- kapama mekanizması) uygulaması yapılabilmektedir. Emniyet sistemi olarak; boy fotoseli veya emniyet fotoseli bağlanabilmektedir.